ACS37032LLZATR-065B3
DigiKey Part Number
620-ACS37032LLZATR-065B3TR-ND - Tape & Reel (TR)
620-ACS37032LLZATR-065B3CT-ND - Cut Tape (CT)
620-ACS37032LLZATR-065B3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACS37032LLZATR-065B3
Description
CURRENT SENSOR HE 65A 6-SOIC
Detailed Description
Current Sensor 65A 1 Channel Hall Effect Bidirectional 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), 6 Leads
Category
Frequency
DC ~ 5MHz
Mfr
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
Current - Supply (Max)
30mA
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), 6 Leads
Sensitivity
20.3mV/A