ABMM2-12.000MHZ-D1-T
DigiKey Part Number
535-ABMM2-12.000MHZ-D1-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ABMM2-12.000MHZ-D1-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ABMM2-12.000MHZ-D1-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABMM2-12.000MHZ-D1-T
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±20ppm Crystal 18pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABMM2-12.000MHZ-D1-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
12 MHz
Size / Dimension
0.236" L x 0.142" W (6.00mm x 3.60mm)
Frequency Stability
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm