ABM8AIG-32.000MHZ-8-2Z-T
DigiKey Part Number
535-14808-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-14808-1-ND - Cut Tape (CT)
535-14808-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM8AIG-32.000MHZ-8-2Z-T
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 18PF SMD
Detailed Description
32 MHz ±20ppm Crystal 18pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance
18pF