S-25A160A0A-J8T2UD
DigiKey Part Number
1662-S-25A160A0A-J8T2UDTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S-25A160A0A-J8T2UD
Description
IC EEPROM 16KBIT SPI 8SOP-J
Detailed Description
EEPROM Memory IC 16Kbit SPI 6.5 MHz 8-SOP-J
Clock Frequency
6.5 MHz
Write Cycle Time - Word, Page
4ms
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)