AB5050SHF-210X297
DigiKey Part Number
3M155948-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AB5050SHF-210X297
Description
RF ABSORB SHEET 11.693"X8.268"
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Absorbing Sheet AB50000SHF Polymer Resin, Metal Flakes Non-Conductive, Single Sided 8.268" (210.00mm) X 11.693" (297.00mm) X 0.020" (0.50mm)
Category
Width
8.268" (210.00mm)
Manufacturer
3M
Thickness - Overall
0.020" (0.50mm)
Series
Adhesive
Non-Conductive, Single Sided
Packaging
Box
Material
Polymer Resin, Metal Flakes
Part Status
Active
Shelf Life
12 Months
Type
Absorbing Sheet
Shelf Life Start
Date of Shipment
Shape
Rectangular
Storage/Refrigeration Temperature
70°F (21°C)
Length
11.693" (297.00mm)