929834-05-10-RK
DigiKey Part Number
3M156870-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
929834-05-10-RK
Description
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 10 position 0.100" (2.54mm)
Category
Contact Length - Mating
0.235" (5.97mm)
Mfr
Contact Length - Post
0.610" (15.49mm)
Series
Overall Contact Length
0.945" (24.00mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
2.5A
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 11,51000kr 11,51
10kr 9,72000kr 97,20
100kr 8,72570kr 872,57
500kr 7,13940kr 3 569,70
1 000kr 6,34617kr 6 346,17
5 000kr 5,55288kr 27 764,40
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 1POS
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
In-Stock: 26
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 5POS 2.54MM